Halve -dagexcursie 27 november naar De Hallen Amsterdam.

 Met maar liefst 34 vrouwen en onze leidster Andy op weg naar Amsterdam. We lopen de Ten Katemarkt op. Geno, Nel en ik drinken een heerlijke cappuccino bij een kleine koffiebar gerund door een bekende van Nel. Halverwege de markt lopen we onder een indrukwekkende poort de Hallen in. Rond 11 uur komen er 2 gidsen. Ik ben ingedeeld bij Wilma. Een vrouw met hart voor historische gebouwen. Zij vertelt: Tussen 1901 en 1928 besloot de Dienst der Publieke Werken een tramremise te bouwen voor de toen nieuwe elektrische tram. Daar zouden de trams gestald en onderhouden worden. De stijl van het gebouw heeft raakvlakken met de Amsterdamse School met veelvuldig gebruik van baksteen en prachtige spantconstructies. Ook smeedijzer werd veel gebruikt. Door de hoge lange zadeldaken die voor een groot deel uit glas bestaan valt veel licht naar binnen. In 1932 werd de nieuwe tramremise in de Havenstraat in gebruik genomen. Vanaf dat moment waren De Hallen alleen nog werkplaats. Na ingebruikname van de grotere  en modernere werkplaats in Diemen (1996) viel definitief het doek voor De Hallen. Na lange schermutselingen is daar de architect Andre van Stigt. Hij heeft zich ingezet om sporen van de originele functies te behouden.                                                                                               Op 5 februari 2014 worden de Hallen feestelijk geopend en zijn nu weer het bruisend middelpunt van de wijk. Er is voor ieder wat te vinden: een kapper-academie, een kringloop- fietswinkel, een leescafé, een bibliotheek, een kunstuitleen, de filmhallen en een duurzame cadeauwinkel. We bedanken Wilma voor de rondleiding. Daarna gaan Geno, Thea en ik lekker in de voedselhallen wat eten.                                                                                                                                                       Dank je wel Andy voor deze echte Amsterdamse dag.

 

Wil Holshuijsen