Tuinweetjes

Rond half maart is het al volop lente. Een strakblauwe hemel en heel veel zonneschijn. Dat zie je ook in de tuin. Heel veel bloeiende bolletjes, dieppaarse krokussen, heldergele narcissen. Een lust voor het oog. We hebben afscheid genomen van de sneeuwklokjes. Wat waren ze mooi dit jaar. Ze hebben heel lang gebloeid. Je moet de blaadjes niet afknippen, dat is voeding voor de nieuwe bolletjes. Het longkruid staat nu ook in bloei met blauwe bloemen die naar roze verkleuren. Het blad blijft het hele jaar mooi en heeft witte stippen. Het zijn prachtige bloemen. Door de zachte winter bloeien mijn kerstrozen nog volop. Van wit tot diep roze. Na de bloei moet je de lelijke bladeren afknippen. De nieuwe bladeren blijven het hele jaar aan de plant zitten. In het najaar zie  je de nieuwe knoppen alweer verschijnen. Dit jaar staat voor het eerst mijn schoenlappersplant in bloei met prachtige roze ruikers. Het heeft wel enkele jaren geduurd voordat de plant ging bloeien maar dat komt ook       door de zachte winter.

Wil Holshuijsen.

 

Categories:

Tags:

Comments are closed