Verslag: halve-dagexcursie woensdag 13 oktober Rijksmuseum Ellsworth Kelly

Met 12 vrouwen en onze leidster Liesbeth gaan we naar de tuinen van het Rijksmuseum. Daar ontmoeten we onze gids: Bregtje Viergever. Zij gaat ons alles vertellen over de 9 moderne beelden van kunstenaar Ellsworth Kelly (1923-2015)                                      In de tuinen van het Rijksmuseum zijn grote gaten in de gazons gegraven om daar de funderingen van de beelden te kunnen plaatsen, sommige zijn 9 meter hoog. Een beeld staat in het atrium van het museum, dat is om de bezoekers te laten weten dat er in de tuinen nog 8 beelden staan. Op de laptop van Bregtje zien we de kapel die hij heeft ontworpen. De kapel staat in Austin, Texas. Het beeld in het atrium is een kopie van het beeld dat in de kapel staat. Het is gemaakt van Amerikaans red-wood. De kapel heeft eenvoudige vormen en is wit met gekleurde ramen, echt heel mooi. Natuurlijk kijken we nog even rond. Bij het binnenlopen van de poort van het museum zie ik een mooi detail van een regenpijp. Het is een beeld van een leeuwenkop die de pijp lijkt door te bijten. Ik kreeg de tip over de leeuw van Nicole, onze nieuwe penningmeester. Weer zo’n vondst Van Pierre Kuiper. We bedanken Bregtje voor haar enthousiaste verhalen, en Andy voor haar inzet om deze halve dag voor ons mogelijk te maken. Jammer dat zij niet mee kon. Geno en ik gingen nog even gezellig de stad in.

Wil Holshuijse

Categories:

Tags:

Comments are closed