Verslag: Dagexcursie 28 september, dagje Breda.

eerste dagje uit na ruim anderhalf jaar, heel fijn om elkaar weer te zien. Ook zien we onze chauffeuse Annemiek weer. We kennen haar al zo lang van de dagjes uit en de vakanties. Vandaag naar Breda met Riet, Andy heeft ons uitgezwaaid maar kan dit keer niet mee. Het is prachtig weer. We rijden eerst naar de Gouden Leeuw in Terheijden voor de koffie. Na de koffie stapt de gids in de bus en maken we een rondrit door Breda. Breda is van oudsher een militaire stad met maar liefst 6 kazernes. Er zijn er nog 2 over. Ook zijn er rond Breda veel bosgebieden. In een van die gebieden zijn prachtige villa’s gebouwd. In Breda wordt veel gesloopt, doodzonde. Er worden lelijke flats gebouwd. Gelukkig heeft de grote of onze Lieve Vrouwenkerk een monumentenstatus. De toren is maar liefst 97 meter hoog. In de kerk bevindt zich het mausoleum van de koninklijke familie, de vroege voorvaderen van de Oranjes liggen daar begraven.    De kerk staat op de UNESCO-lijst en is het mooiste monument van de stad. We bedanken onze gids en lunchen in de Gouden Leeuw. Daarna rijden we naar Raamsdonk. Daar ligt het Landgoed ‘Het Broeck’. Bij aankomst worden we welkom geheten door Gerard van Beurden. Hij laat ons een film zien van een 18de -eeuws rijtuig dat volledig opnieuw is opgebouwd door Gerard zelf met oude materialen. Later zien we het eindresultaat in het museum. Gerard heeft er een jaar over gedaan. Een pronkstuk. Het landgoed is niet oud. Zo’n 20 jaar geleden hebben Gerard en zijn vrouw het hele landgoed gecreëerd en er een rijtuigmuseum van gemaakt. Er zijn Hoveniers en kunstenaars aangetrokken en er is meer land gekocht: bewonderenswaardig. We dwalen door de tuin en zien de buxustuin. Een kleine kopie, van de tuin van ‘Het Loo’. Er zijn doorkijkjes en overal beelden. Het paviljoen in het midden van de vijver heeft een prachtige, werkende, gerestaureerde industriële klok. Je komt ogen te . Tot slot drinken we een kopje koffie of thee. We worden uitgezwaaid door Gerard en Corrie. We bedanken Riet en Annemiek voor hun geweldige inzet. Door alle files zijn we rond half 7 thuis. Het was een heerlijke dag.

Wil Holshuijsen.

Categories:

Tags:

Comments are closed