Tuinweetjes

 

Het weer is inmiddels omgeslagen. We hebben in september een mooie nazomer gehad. Maar nu is het herfst, kouder en regenachtig. We maken het binnen gezellig met een kaarsje en sfeerlampen. Naast mijn keukendeur heb ik klimop. Die plant groeit hard door en deze moet je geregeld knippen, maar nu bloeit de plant met prachtige groenachtige bollen. Ook goed voor de laatste insecten. Je ziet deze takken vaak in boeketten. De klimop blijft de hele winter groen van kleur. Een waardevolle plant in de tuin. Wat hebben we deze zomer veel last gehad van naaktslakken. Ik gleed zo nu en dan over die beestjes uit. Het zal het weer geweest zijn. Een regenachtige zomer en niet echt warm. De eerste slakachtige dieren ontstonden 500 miljoen jaar geleden. Naaktslakken zijn geëvolueerd uit huisjesslakken en niet andersom. Ze worden volop gegeten door kikkers, padden, ooievaars, zanglijsters en dassen maar ik ben ze liever kwijt. De naaktslak eet veel planten zoals de hosta’s, zonnebloemen en sierkalebassen. Deze planten kies ik liever niet meer. Slakkenkorrels helpen een beetje maar niet afdoende. Er blijven genoeg planten over die er geen last van hebben. Geniet van de mooie herfstdagen.

 

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed