Tuinweetjes

Lieve vrouwen, wat was het heerlijk om het septembermaandbericht in te kunnen zien. Vol met leuke activiteiten en heerlijke uitjes. We hebben al een voorproefje gehad met die gezellige barbecue. We zijn alweer in de herfstmaand september beland. In de tuin bloeien nog heel veel planten zoals de vlinderstruiken. Ik heb er een met paarse bloemen en een met witte bloemen. Het verhaal gaat dat er meer vlinders op de paarse bloemen afkomen dan op de witte. Ik zie geen verschil. Mijn vlinderstruiken zijn gigantisch groot, vooral de witte. Ze staan op het terras in de achtertuin. Dus ook binnen geniet ik van alle vlinders die daarop afkomen. Naast de struiken staat een witte parasol. De vlinders komen even op de parasol uitrusten en gaan daarna weer rustig door met snoepen van de nectar. In het midden van de tuin heb ik een aantal springbalsemienen staan met mooie roze bloemen. De plant wordt ook wel buurmansverdriet genoemd. De zaden springen alle kanten uit. Maar ik vind de plant nog steeds mooi. Als het er te veel worden trek je ze zo uit de grond. Het is zo mooi om te zien hoe bijen, wespen en hommels precies in de kokervormige bloemen passen om bij de nectar te komen. De beestjes gaan achteruit weer naar buiten. Vlinders kunnen niet er niet bij, ze proberen het wel, maar dat lukt niet, ze passen er niet in. Laten we hopen dat we nog een paar mooie dagen krijgen in de herfst.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed