Tuinweetjes.

De afgelopen maand was het echt een Hollandse zomer. Niet te warm soms een bui, helemaal goed.

Misschien dat mede daardoor de rozen zo mooi gebloeid hebben. Inmiddels is de eerste bloei  voorbij. De uitgebloeide bloemen moet je boven het 5de blad afknippen, daar komt een nieuwe scheut en een bescheiden nabloei. Juist ook heel mooi, die enkele bloem tussen het groen, valt mooi op.

De tuin  is her en der een woestenij, veel zomerplanten zijn uitgebloeid en moeten flink gesnoeid. De ooievaarsbek is zo’n plant. Als de plant in volle bloei staat is ze zo mooi. Na de bloei kan de plant flink gekort worden  en dan begint hij opnieuw tot de vorst. Ik heb ze in de kleuren wit, blauw en roze, vooral de roze kan zeer wild worden. Er moet heel wat geknipt worden, ik heb daar mijn tuindagjes voor anders wordt het veel te zwaar. Dat is  de zondag en woensdag.  Dagelijks wat lichtere klusjes, zoals water geven. Met een tuin ben je eigenlijk altijd bezig. In de voortuin staan heel veel hortensia’s, rozen en de roze spirea. Ook heb ik de acanthus met het prachtige ingesneden blad en de grote bloemen van wel een meter lang. De plant zaait zich op een vriendelijke  wijze uit. De voortuin is nu op haar mooist ,een plaatje. De bloemen van de acanthus blijven de hele winter mooi want ook als de plant is uitgebloeid blijven de bloemen in droge vorm mooi recht staan.

Wil Holshuijsen

 

 

Categories:

Tags:

Comments are closed