Verslag: Halve-dagexcursie E.Y.E Amsterdam 19 februari 2020.

Onze eerste Halve dag excursie in het nieuwe jaar. Met 34 vrouwen op pad naar Amsterdam. Als we voor het museum staan doet het denken aan een oog. Voor de koffie is het een beetje laat. Er was oponthoud onderweg. Ik word ingedeeld bij gids Wilma. Zij is super enthousiast over het gebouw. We lopen naar de Arena. Het hart van het museum met een weids uitzicht over het IJ. Je ziet de schepen voorbij varen, geweldig. Zij vertelt dat er niet echt iemand is aan te wijzen die de film heeft uitgevonden, wel zijn de eerste beweegbare beelden gerealiseerd door de gebroeders Lumière rond 1862. Het waren beelden van een trein die wegreed van een perron. E.Y.E. is het enige filmmuseum in Nederland en geeft een uniek kijkje in de geschiedenis van de film. Toen, nu en in de toekomst. We lopen naar beneden. Daar zien we filmbeelden van weleer. Doris Day,  Rock Hudson, Romy Schneider en vele anderen. We lopen naar buiten met Willemijn. Zij vertelt dat we op historische  grond staan. Dit is het voormalige galgenveld met als bekende dode Elsje. Zij hing aan de galg met de bijl waarmee zij haar hospita doodde. Ze is vereeuwigd door Rembrandt. Rond het IJ staan nu allemaal hoge gebouwen. De torenspitsen zijn nog nauwelijks te zien. En natuurlijk de  A’DAM Toren. We besluiten niet naar boven te gaan. Er is te veel wind. We lunchen in de Arena. Het is erg lekker. Ik ben heel blij dat de halve dag gewoon weer doorgaat, dank jullie wel Andy en Liesbeth.

Wil Holshuijsen.

 

Categories:

Tags:

Comments are closed