Verslag: Dagexcursie 25 februari Kasteel Vorden

Onze eerste dag uit met Andy, Riet en onze chauffeuse Annemiek. Zij rijdt al jarenlang voor ons. Maar liefst 47 vrouwen gaan mee, geweldig. We worden welkom geheten door Andy en zij stelt Riet aan ons voor, velen kennen haar van de dagtochten, maar nu doet ze het voor ons. We krijgen onderweg van Riet koffie en natuurlijk heeft zij haar schortje voor. Bij aankomst in de voormalige boerderij  ’t Kasteelhaantje drinken we koffie met zelf gebakken koek . Daarna gaan we met onze kasteelvrouwe richting kasteel. Op het bordes vertelt zij de geschiedenis van het kasteel. In 1315 droegen Steven Van Vorden en zijn vrouw Mariona het kasteel over aan hun oom Dirk Van Vorden. Het kasteel was een militair bouwwerk, maar sinds de 16de eeuw werd het een woonhuis. Na vele roerige eeuwen kocht Karin de Rouw in 2006 het kasteel met behoud van de authentieke inrichting. Na de inleiding bedanken we onze kasteelvrouwe en mogen we overal rondkijken, ook in haar privé vertrekken. Wat vooral opvalt is de vergane glorie. Het kasteel is heel erg verwaarloosd. De nieuwe eigenaren proberen het kasteel, binnen hun mogelijkheden, zo goed mogelijk te onderhouden. Na een heerlijke lunch lopen we naar de kasteelwinkel. Daar is niet veel te koop. We besluiten naar Vorden te rijden.  In de Dorpsstraat staat een leuke winkel. De winkel van Sinckel, daar is van alles te koop. De winkel is opgericht in 2016. Het doet denken aan een klein warenhuis. Er wordt flink gekocht. De winkel heeft een uniek concept: verschillende ondernemers krijgen een plek om hun producten te presenteren. Misschien ook iets voor ons dorp. Na een goede terugrit bedanken we Andy , Riet en Annemiek. Mooi op tijd rijden we ons dorp in.

Wil Holshuijsen

 

 

 

Categories:

Tags:

Comments are closed