Op dinsdag 9 April kwamen de dames van de leesclub weer bijeen. Deze keer om de Roman “Oorlog en terpentijn van Stefan Hertmans” te bespreken.

Het is geweldig interessant om te opdekken hoe  een ieder van onze club dat anders  interpreteert.

Het is een verhaal van een kleine held in de Grote Oorlog die er van droomde kunstenaar te worden. Vlak voor zijn dood in de jaren tachtig van de vorige eeuw gaf de grootvader van Stefan Hertmans zijn kleinzoon een paar volgeschreven oude cahiers.  Jarenlang durfde Hertmans de schriften niet te openen, tot hij het wèl deed en onvermoede geheimen vond. Het leven van zijn grootvader bleek getekend door zijn armoedige kinderjaren in Gent van voor 1900, door gruwelijke ervaringen als frontsoldaat in de Eerste Wereldoorlog en door een jonggestorven grote liefde.  In zijn verdere leven zette hij zijn verdriet om in stille schilderkunst.  Stefan Hertmans jarenlange fascinatie voor zijn grootvaders leven bracht hem uiteindelijk tot het schrijven van deze aangrijpende roman. Ik zelf vond het een verrijking om dit boek te lezen! Miep Bakker-Dinkgreve

 

Categories:

Tags:

Comments are closed