Het is lenteweer rond 17 graden, heerlijk. We rijden rechtstreeks naar Den Bosch. Achter het stadhuis staat een pand uit de 15de eeuw met een lange geschiedenis. Sinds 1976 is het een restaurant: “Het Groote Genoegen” Daar hebben we onze workshop Bossche bollen maken. Er wordt heerlijk gekliederd met chocola en slagroom, tussendoor is er een quiz. Een enthousiaste medewerkster stelt de multiple quizvragen. Als A en B niet goed zijn is het C. De winnaars krijgen eeuwige roem. Na genoten te hebben van onze zelfgemaakte Bossche bol met koffie bedanken we alle medewerkers. We mogen even rondkijken. Ik kies voor de St. Jan. Een kathedraal uit 1530. Nergens anders is Jeroen Bosch zo dichtbij als in deze kathedraal. Hij heeft hier gewerkt. Zijn grafsteen ligt ook in deze kerk. We hebben een lekkere lunch in “Het Groote Genoegen”. We lopen naar het Museum. Eerst zien we Jan Sluijters (1881-1957). Nadat hij zijn wilde jaren na 1914 achter zich liet werd hij de sociëteit schilder van Nederland. Uit die periode vind ik zijn schilderijen van zwierig geklede dames prachtig. De andere kunstenaar is Jeroen Bosch (1415-1516). Dit keer zien we “de aanbidding der koningen” geschilderd ca 1470-80. Maria zit in een ruïne met het Christuskind op schoot. De eerste van de drie koningen overhandigt zijn geschenk. Op geen enkel ander schilderij gebruikte Bosch zoveel bladgoud. Het is zo mooi. Beide schilders komen uit Den Bosch. Nog even een blik op de schitterende St. Jan. Dan keren we huiswaarts. Bedankt Suse, Rechell en Peter onze chauffeur voor deze heerlijke lentedag. Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed