Het boek : “Boven is het stil” van Gerbrand Bakker.

De hoofdpersoon is Helmer en het boek begint met de zin

“Ik heb vader naar boven gedaan”.

Helmer had een tweelingbroer Henk, de lieveling van Vader. Henk zou de boerderij overnemen, maar nadat hij verongelukt was, moest Helmer zijn studie opgeven en zijn vader helpen.Bakker beschrijft de sfeer op het platteland op een mooie manier, hoe Helmer de ezels verzorgt, de wilgen knot , de schapen telt of schaatst op het Groote Meer. Later wordt de verstandhouding met zijn vader beter. Na het overlijden van vader komt de vroegere knecht, Jaap langs. Als kind schaatste hij met Helmer en Jaap werd door vader ontslagen (verdacht hij hem van homoseksuele gevoelens voor Helmer)? Helmer vertrekt met Jaap naar Denemarken en geniet van de natuur. Hij mist nog steeds  zijn tweelingbroer en concludeert tot slot Ik ben alleen.

Een ontroerend verhaal. Anke de Heij

 

Categories:

Tags:

Comments are closed