Met weer een volle bus, onze chauffeuse Annemiek en natuurlijk Rechell, rijden we rechtstreeks naar Oss. We drinken eerst koffie met heerlijk gebak. Dan mogen we de tentoonstelling zelf bekijken. Ik begin met een portret van Juliana, het schilderij hangt in een bescheiden hoekje, ik vind haar een power vrouw. Dan zie ik een marmeren borstbeeld. Het heet gevleugelde gedachte van Margot Homan, prachtig. Tenslotte een bijzondere foto gemaakt door Micky Hoogendijk van een onbekend meisje met een witte kap. Maar het allermooist vond ik de villa waar in het museum is gevestigd. Het monumentale pand is gebouwd in 1988 in opdracht van Arnold van den Berg. hij was de zoon van margarinefabrikant. Op 29 Juni 1949 werd het pand museum. Jan Cunen was de eerste archivaris. Daarom draagt het Museum zijn naam. Na een heerlijke warme lunch in Restaurant Bellevue in Blaricum. Rijden we naar het Singermuseum in Laren. In 1911 vestigen het Amerikaanse echtpaar Anna William Singer zich hier.Hun huis werd in 1956 Museum. We lopen het museum binnen en zien boven de ingang de Denker van Rodin. Helemaal in oude glorie hersteld. Wat mij het meest raakte was het schilderij van Jan Toorop in 1917: “Brandend België”over de inval van de Duitsers in België tijdens de eerste Wereldoorlog. Mooi op tijd rijden we Badhoevedorp in. Met dank aan Rechell en Annemiek.
Wil Holshuijsen.

Categories:

Tags:

Comments are closed