Verslag dinsdag 10 April 2018 Halve-dagexcursie Artis Micropia.
Met een gezellige kleine ploeg en onze leidster Elly op weg naar Artis. We drinken eerst koffie in Restaurant de Plantage en dan
wandelen we naar Artis. In een gebouw naast Artis zien we Micropia. We worden welkom geheten en stappen in een lift. De lift heeft een bijzonder plafond. We zien al een aantal beestjes geprojecteerd in de mooiste kleuren. Als we de tentoonstelling binnengaan moeten we even wennen: Er is geen dag licht. Er zijn 30 microscopen. Je kunt alle Microben die je ziet stempelen op een stempelkaart. Ook is er midden in de ruimte een laboratorium waar alle microben gekweekt en verzorgd worden. Het allerleukst vond ik dat Geno en ik op een speciaal podium in een innige omhelzing miljoenen bacteriën deelden. Toch een raar idee, maar ze zijn onmisbaar voor onze gezondheid. Artis Micropia is bekroond als het meest vernieuwende museum van Europa en het enige microbenmuseum ter wereld. We gaan weer naar de Plantage voor de lunch. Elly een geweldige dag, dank je wel.
Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed