We gaan met Rechell, haar assistente Shirly en gereden door chauffeuse Annemiek in een volle bus rechtstreeks naar Kasteel Ruurlo. Bij aankomst zien we de Oranjerie. We krijgen koffie en een wortelgebakje.
Daarna lopen we naar het Kasteel en zien de nieuwe glazen brug.
Je moet er van houden. Ik vind de brug niet bij het Kasteel passen. We mogen het Kasteel en de collectie van Carel Willink zelf gaan bekijken. De eerste bewoner was de Heer Steven van Roderlo in 1326. Hans Melchers kocht het Kasteel in 2015. Hij laat in het gerenoveerde Kasteel zijn schilderijencollectie zien van Carel Willink. De schilderijen hebben iets unheimisch. Het schilderij van zijn derde vrouw Mathilde in haar Luipaardmantel (een ontwerp van Fong Leng) vond ik wel erg mooi. Als we door het raam naar buiten kijken zie ik een mooie smeedijzeren brug met een aanlegsteiger in de slotgracht en een huwelijksbootje, beeldig. Na een heerlijk diner in restaurant de Luifel rijden we naar Gorssel. In het Gemeentehuis uit 1914 is nu het Museum More gevestigd. Daar zien we Carel Willink bekendste schilderij: “De Zeppelin” uit 1933. Ik eindig dit verslag met de woorden van Carel Willink zelf: “Dit is samengesteld. Dit is compleet samengesteld. Dit is volmaakt gecomponeerd.” Zo ziet hij zijn werk. Rechell, Shirly, Annemiek en iedereen. We hebben er samen weer een heerlijke dag van gemaakt. Dank jullie wel.
Wil Holshuijsen.

Categories:

Tags:

Comments are closed