Met een volle bus op weg naar Leeuwarden. We krijgen alvast koffie en speculaas in de bus. Als we Leeuwarden binnen rijden drinken we koffie met een lekker saucijzenbroodje in Café Wouters. Dan lopen we naar het museum voor de tentoonstelling van de schilder Laurens Alma Tadema. De in 1836 geboren Friese Laurens werd wereld beroemd met zijn leeuwardenschilderijen. Hij schilderde de oudheid zo levensecht dat zijn schilderijen werden gebruikt voor historische films. Hij ging wonen in Engeland. Daar werd hij in 1899 geridderd voor zijn prestaties.                                                                                                                                           Het allermooiste schilderij vond ik Moses in het mandje. Daarna we rijden naar ons lunch adres. Guusje, Winni en ik lopen nog even naar de Princessehof. Daar drinken we een kopje thee, ons broodje eten we in de bus. We rijden naar Hoogwoud. Naar het grootste tuincentrum van Noord-Holland. Bij binnenkomst kopen we massaal de met bessen versierde kerstkrans, een aanbieding. Aan het einde van de kerst route krijgen we een kop heerlijke erwtensoep en warme glühwein. En heffen ons glas op onze vereniging. Rond zeven uur rijden we Badhoevedorp in. Een fantastische dag met prachtig weer. Dank jullie wel. Suse William en Rechell.

Categories:

Tags:

Comments are closed