Tot ieders verrassing ging Suze weer mee, gezellig. We rijden eerst naar ons koffieadres. Daarna gaan we rechtstreeks naar Den Haag. Daar wachten drie gidsen op ons. Twee voor de wandeling en een voor in de bus. Dan het liedje “wat voor weer zou het zijn in Den Haag”. We beginnen bij het Binnenhof deze regeringsgebouwen zijn rond 1230 gebouwd. De stadhouders woonden en werkten rondom het Binnenhof. Onderweg zien we het voormalig Paleis van Koning Willem II. In dit paleis heeft ook de Winterkoningin Elizabeth Stuart gewoond. Het gedichtje “Liesje leerde Lotje lopen” gaat over Elizabeth en haar dochtertje Louise. We eindigen bij het paleis Noordeinde. We mogen even door het poortje lopen om de tuinen te zien. Na twee uur lopen smaakt de lunch heerlijk.

We rijden naar het Museum Meermanno. Bij binnenkomst lopen we eerst naar de   prachtige stijlkamers. De gids vertelt dat dit het huis was van Gerard Meerman. Hij is gestart met het verzamelen van boeken, zijn zoon W.H.J. van Westreenen van Tielland zette de traditie voort.Inmiddels zijn er zo’n tweeduizend boeken verzameld. Bij zijn overlijden in 1848. Liet hij zijn huis en zijn gehele collectie na aan de staat. In 1852 is het museum geopend. We mogen het hele huis bekijken, maar het leukste vond ik de miniatuur bibliotheek. We eindigen in de keuken voor een kopje koffie. We bedanken onze gids. Rond zes uur rijden we Badhoevedorp in. Een bijzondere Haagse dag. Dank jullie wel Rechell, Suze en William.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed