Met een gezellig gezelschap op weg naar Alkmaar. Het is heerlijk weer, een echte vakantiedag. We drinken koffie met een gebakje in de Hortus Alkmaar. Onze gids neemt Hortus Alkmaarons mee voor de rondleiding. Hij verteld dat in 35 jaar de tuin is gegroeid naar 2 hectare. Er worden geen kunstmest of bestrijdingsmiddelen gebruikt. Alle planten zijn keurig in rijen gerangschikt behalve de rotstuin. Daar hebben ze straattegels gebruikt om muren en paden aan te leggen. We herkennen een plant als Valeriaan, maar de gids legt uit dat Valeriaan een witte bloem heeft. De plant die wij voor Valeriaan hielden, is de rode spoorbloem Een leuk weetje. Waar komen de namen van honingsoorten vandaan? De gids legt uit dat bijen dicht bij huis blijven. Als er een lindeboom dichtbij staat, zullen ze dus lindebloesemhoning maken. Bijen kiezen altijd voor witte en gele bloemen.

De lunch vind plaats in een oude burcht Sunoy uit de 15de en 16de eeuw. We lopen door een poortje en zien de binnenplaats met een opvallende 8-kantige toren. De burcht heeft net twee nieuwe eigenaren: Silvano is gastheer en Khebar is kok. Lang geleden woonden de heren van Sunoy in de burcht. Na de heerlijke lunch kiezen we allemaal voor de rondvaart. Alkmaar werd na de Spaanse belegering een levendige handelsstad waar kaas en boter werden alkmaar rondvaartverhandeld en kostbare goederen ingevoerd uit de Oost. Langs de grachten staan prachtige panden. In een open boot varen we langs al die pracht. De
schipper geeft een waarschuwing dat de bruggen laag zijn en moeten wij 22 keer bukken. Het centrum van Alkmaar is erg mooi. In het gemeentemuseum zien we twee schilderijen van Picasso, die hij schilderde tijdens zijn verblijf in Nederland. Dat was 100 jaar geleden. Voldaan keren we huiswaarts. Bedankt Rechell, Anneke en Edwin voor de ze heerlijke zomerse dag.           Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed