Het is prachtig weer als we met een volle bus naar Sneek rijden. Het pand dat we bezoeken is gebouwd in 1495. Sinds 1864 is de weduwe Joustra daar gevestigd. Hier wordt ons de familiegeschiedenis verteld. Anjenette Joustra is in 1864 begonnen met het brouwen van Beerenburg. Ze deed dit met kruiden en het recept van Hendrik Beerenburg uit Amsterdam. De 6de generatie van de familie, Heleen Constance Sonnenberg maakt nog joustra beerenburgsteeds met het geheime kruidenpakket dezelfde beerenburg.

Na de lunch varen we van Sneek naar IJlst. IJlst is ontstaan in 1268. De familie van Harinxma zwaaide er de scepter. Handelaren en boeren bouwden hun huizen rond de stinzen. Dreigde er gevaar, dan was de stins een veilige plek. De stinzen zijn in 1778 neergehaald. Vervolgens gaan we naar de in 1857 gebouwde en net gerestaureerde kerk “De vermaning”. Boven de deur staat de spreuk: “Eenheid in het nodige – Vrijheid in het onzekere – In alles de liefde”, erg mooi. In museum Nooitgedacht leren we over Jan Nooitgedacht die in 1865 begon met het maken van schaven en schaatsen. We varen met een praam naar het Wapen van IJlst waar we wat drinken. Rechell, Anneke en Edwin, een heerlijke vakantiedag met prachtig weer, dank jullie wel.                                        Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed