Het sieraad is gebouwd tussen 1921 en 1924 en was de vierde Het Sieraad Amsterdamambachtsschool. We lopen even naar buiten en zien de buitengevel in Amsterdamse Schoolstijl. De ingang is het allermooist met aan weerzijden beelden van Hildo Krop. Een mannen – en een vrouwen – figuur. De tekst: ”Zonder moeite niets” op de beelden is van Peter Lodewijk Tak. Dit rijksmonument is in 2006 volledig gerenoveerd. Prachtig in de stijl van weleer. De lantaarns zijn zelfs helemaal opnieuw gemaakt. We lopen de binnenplaats op die door overdekking met glas is veranderd in een atrium. Het mooiste vond ik een Davidsster gemaakt door Josef Gelem ter nagedachtenis aan de Joodse leerlingen die in 1941 van school werden verwijderd. Na een heerlijke lunch in lokaal Edel gaan we terug naar huis. Dik & Elly, hartelijk dank voor deze excursie.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed