We rijden eerst naar het Tegelmuseum in Otterloo. In een grote kamer zien we het tableau van de “Gelukkige Olifant”, prachtig gerenoveerd en ooit bedoeld voor de muur van het paleis van Juliana en Bernhard. Verder zijn er tegels uit de 15de en 16de eeuw waar kinderspelletjes op te zien zijn. Vooral de Jugendstil-voorstellingen zijn schitterend. De tegels verdwijnen als tegelmuseummuurbedekking met de komst van het behang. Een ander leuk weetje is dat de tegel altijd 13 bij 13 cm is omdat hij dan gemakkelijk in de hand ligt om te beschilderen. Ons lunchadres is een nieuw resort in de bossen van Otterloo. Het restaurant was speciaal voor ons open. Hierna rijden we naar Barneveld voor het Pluimveemuseum. Rond 1850 scharrelden de kippen vrij rond de boerderij. Er waren in die tijd ongeveer 60 kippen per boerderij. Nu herbergt Nederland honderd miljoen kippen. Gelukkig zijn de leefomstandigheden van de kip verbeterd. De batterijkooien zijn sinds januari 2012 verboden. We zien de fiere Barnevelder, een prachtige witte kip en een kuiken uit een ei komen in een broedmachine, ontroerend. In de veilingzaal met het interieur uit 1930 mogen we met een druk op de knop de oude veilingklok tot stilstand brengen en daarmee een doosje eieren of een souvenir kopen. Ik heb met mijn druk op de knop een leuke theedoek gekocht voor € 2,80 , Geweldig. Tot slot een heerlijk advocaatje met slagroom. Op naar huis. Met dank aan Rechell, Edwin & Anneke. Voor Suse had Rechell een leuk cadeautje gekocht. Van ons heeft ze kaarten gekregen die we van een mooie tekst hadden voorzien.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed