Met een overvolle bus en onze leidsters Rechell & Anneke op weg naar Beek en Donk. Rechell heeft het programma omgedraaid, zodat we meer tijd hebben voor Jeroen Bosch.

Butler Laurens
In Beek en Donk zien we een oude bekende: Onze butler Laurens. Dit keer met een nieuw butler Laurensprogramma: servetten vouwen. We krijgen natuurlijk koffie en allerlei “high tea” lekkers. We vouwen vier soorten servetten: twee soorten waaiers, een bootje en een waterlelie. Dat valt nog niet mee. Natuurlijk verrast Laurens ons op verhalen uit de praktijk. Na een heerlijke lunch rijden we terug naar Den Bosch om de tentoonstelling van Jeroen Bosch te zien.

Jeroen Bosch
Het was heel druk, maar binnen keken we onze ogen uit. We wisten al veel door de cursus van Aukje Bos. Nu zagen we de Jeroen Boschechte schilderijen. Ze zijn schitterend. In de late 15de eeuw vond in de handelsstad Den Bosch een economische opleving plaats. Precies in die jaren ontpopte Jeronimus Bosch zich als een zeer uitzonderlijk kunstenaar. Bosch was een buitengewoon virtuoos tekenaar en schilder. Met een paar pen- of penseelstreken kon hij werelden scheppen die niemand ooit eerder zag. Deze tentoonstelling is een ode aan de  geniale visioenen van Jeroen Bosch. We hebben genoten. Rond 5 uur  vertrokken we uit Den Bosch. We zagen nog even de prachtige Sint-Janskathedraal tussen de bomen. Rond half zeven rijden we Badhoevedorp binnen. Bdankt Rechell en Anneke.                               Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed