Met een gezellige kleine ploeg en onze leidster Kitty op weg naar museum Van Loon. Bij binnenkomst mogen we doorlopen naar het prachtige gerenoveerde koetshuis. Vooral het museum_van_loonprachtige lichte trappenhuis is schitterend. De geschiedenis van de familie Van Loon is al even indrukwekkend. De stamvader WillemJanz van Loon ontwikkelde zich, na zijn vlucht uit den Bosch, tot koopman. In 1602 was Willem medeoprichter van de V.O.C. Begin 19de eeuw werd de familie in de adelstand geheven en werden zij bankiers. n 1884 kocht de familie het huis op de Keizersgracht 672 als huwelijksgeschenk voor Jonkheer Willem en zijn vrouw Thora. Jonkheer Maurits besloot het huis onder te brengen in een stichting. Na de heerlijke lunch bij P.Ling Herengracht 515 keren we huiswaarts. Dank je wel Kitty.           Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed