“Graffiti – New York meets The Dam”
Met een gezellige kleine ploeg en onze leidster op weg naar het New York meets Amsterdammuseum. Eerst drinken we koffie in restaurant “Mokum”. Daarna lopen we naar het nieuwe gedeelte van het museum. Onze gids komt ons al tegemoet. Zij vertelt dat het de roerige jaren 70 en 80 waren, waarin deze kunstvorm ontstaan is. Rond 1983 gaat een galeriehouder naar New York en ziet dat daar alles wordt vol geschilderd. Door hem vindt een uitwisseling van cultuur plaats tussen New York en Amsterdam. Dat was het zogenaamde “street-art”. Als je goed was dan werd je een “king” genoemd, een beginner was een “toy”. Niets werd ontzien; huizen, bruggen, schuttingen, de metro. Er ontstonden zelfs muziekstromingen in dezelfde tijd zoals punk en hip hop. De metrograffiti is nooit schoongemaakt en geeft een uniek kijkje hoe het er toen aan toeging. Ook de gids vindt dat het op een gegeven moment New York meets Amsterdam1doorschoot. Echt alles in Amsterdam zat onder. Er volgden boetes en gevangenisstraffen. Gelukkig is het nu bijna voorbij in de straat en hangen de Graffiti’s nota bene in het museum. Het is nu een mooi tijdsbeeld, kunstvorm. Na de lunch keren we huiswaarts. Tonia, dank je wel. Wil Holshuijsen

 

Categories:

Tags:

Comments are closed