SpakenburgOns eerste dagje uit van het nieuwe seizoen. De bus is vol. Het weer is schitterend. Op naar Baarn. De gids komt ons tegemoet en met haar gaan we naar binnen. We bezoeken de koninklijke wachtkamer. Die is in opdracht gebouwd voor Hendrik de Zeevaarder. Door dit station was paleis Soestdijk gemakkelijker te bereiken. De wachtkamer is soberder dan de wachtkamer in Amsterdam. Dat komt omdat de wachtkamer niet in de oorspronkelijke stijl van 1874 is gerenoveerd, maar in de stijl van de jaren zestig. Heel jammer. In de hoek van de kamer zien we hoe het ooit was. We lopen naar eethuis De Generaal en drinken een kopje koffie met een lekker gebakje. Dan rijden we naar Spakenburg. Bij het museum worden we welkom geheten door de gids. We maken een wandeling door een nagebouwd vissersdorp van weleer. Het is zo mooi gedaan, net echt. In het museum zie ik de stamboom van Elvis Presley. Zijn voor ouders zijn in 17de vanuit Bunschoten geëmigreerd naar Amerika. Hij is de 11de generatie, Bijzonder. We bedanken onze gids en lopen langs de pittoreske haven naar het restaurant, de Krâplâp. Deze naam is ontleend aan het schouderstuk van de klederdracht. We krijgen een broodje zalm en een broodje paling, heerlijk.

Coda Museum
Daarna rijden we naar het Coda museum in Apeldoorn. Voor Coda museum Apeldoorndetentoonstelling Coda paper art. Het mooiste papieren beeld vond ik de buste van Maria. Zij is gemaakt door de Chinese kunstenaar Li Hongbo (1974). Het beeld is opgebouwd uit laagjes papier. En daarna met een haakse slijper in model gebracht. De beelden zijn uittrekbaar net zoals een Chinese lampion. Na deze geweldige tentoonstelling keren we huiswaarts. Wat een heerlijke dag. Dank jullie wel.

Wil Holshuijsen.

Categories:

Tags:

Comments are closed