Frans HalsMet een gezellige kleine ploeg en onze leidster Kitty gaan we op weg naar het museum. We drinken eerst koffie in het restaurant “meneer Frans”. Daarna lopen we naar het museum, dat is gevestigd is in het voormalige oude-mannenhuis. Onze gids is Peter van Graafeiland. Hij verteldt ons over het leven van de schilder Frans Hals. Frans Hals schilderde nat in nat, daardoor vloeien de kleuren mooi in elkaar over. Hij was bijna altijd dronken en werd menigmaal door zijn vrienden naar bed gebracht. Het poppenhuis van Sara Rothee stamt uit 1743 en staat sinds 1953 in het Frans Halsmuseum. Het heeft 997 voorwerpen uit die tijd. Zo mooi bewaard gebleven. Na een heerlijke lunch in het museum keren we huiswaarts. Dank je wel Kitty voor de gezellige ochtend.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed