Met prachtig weer gaan we naar Almelo. Iedereen kent de bolletjeberoemde uitspraak van Herman Finkers: “Een stoplicht springt op rood, een ander weer op groen, in Almelo is altijd wat te doen”. We worden welkom geheten in de koffieschenkerij van Bolletje en eten een lekker beschuit met kaas. Boven is het Museum waar onze gids al staat te wachten. Hij is bakker geweest bij bolletje. Hij verteld hoe de naam Bolletje tot stand is gekomen: het bakken van een beschuit begint met een bolletje deeg. Het museum en de winkel ademen de sfeer van 1867 uit. Heerlijk nostalgisch. De gids vertelt verder dat beschuit van de Aldi of de Lidl zo goedkoop is omdat daar geen eieren in gaan, alleen wat melk of water. In Gasterij ” ’t Losse Hoes” lunchen we heerlijk op het terras.

sissiDaarna rijden we richting Paleis het Loo voor de tentoonstelling over Sissi. Bij binnenkomst zie ik een van de mooiste schilderijen van Sissi. Haar haar hangt los en zij heeft een prachtige witte jurk aan. Sissi is een legende geworden door de films met Romy Schneider. De tentoonstelling laat een andere kant van haar leven zien. Zij was pas 15 toen zij trouwde met Franz Joseph. Haar vrije leventje veranderde voorgoed. Zij kon niet tegen de hofcultuur en had een hekel aan haar schoonmoeder: Ze moest een afspraak maken om haar kinderen te zien. Kortom, Kommer en kwel. Sissi reisde veel en deed ook Nederland aan. Zij bracht een bezoek aan Paleis het Loo, maar trof Koningin Emma en Koning Willem III niet Thuis. Eenzaam liep ze de oprijlaan weer terug. Die eenzaamheid trof mij. Sissi werd op haar 60ste vermoord door anarchist Luigi Lucheni. Franz Jospeh leefde nog 18 jaar in diepe rouw om zijn vrouw. Hij hield heel veel van haar. Dank jullie wel, Rechell, Suze en Edwin.

Categories:

Tags:

Comments are closed