Met twintig vrouwen en onze leidster Kitty op weg naar Amsterdam.

Bij aankomst is er eerst koffie met een koekje. Daarna zien we onze gids en beginnen met jewels muziektheaterde rondleiding. De gids vertelt dat de voorstellingen niet alleen hier opgevoerd maar ook gemaakt worden. We kijken achter het toneel met alle technische snufjes. Op het toneel worden decors klaargezet voor de voorstelling “Jewels” die 19 februari in première gaat.  Daarna zien we de balletstudio’s waar de dansers repeteren. De gids vertelt dat van de vele dansers er maar drie doorgaan. Er zijn veel nationaliteiten. Ook zien we de kostuumateliers. Schitterend. Tot slot het verhaal van Michaëla Deprince uit Siërra Leone. Naar aanleiding van een vraag of er ook donkere balletdansers zijn. Ja, eentje. Het bijzondere verhaal van Michaëla. Zij werd toen ze vijf was geadopteerd door Amerikaanse ouders en had een foto tussen haar kleertjes van een balletdanseres. Zij kreeg haar opleiding want ze had talent. In Amsterdam is zij een van de Prima Ballerina’s. Een waar gebeurd sprookje. We lunchten in Grand Café L’Opera op het Rembrandsplein. Een gezellige afsluiting van dit uitje.

Dank je wel Kitty                                                                         Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed