Rondleiding Gerechtshof/Paleis van Justitie. Met 17 vrouwen en onze leidster Tonia op weg naar het Paleis van Justitie. We worden ontvangen door een griffier die de rondleiding verzorgt. Zijn naam is Wessel. Met hem gaan we naar beneden waar degerechtshof amsterdam cellen zijn. Beneden is alles wit, een bewaker doet een celdeur open. Keurig netjes, er is een vaste bank en een wc, meer niet. De afvalbak staat op de gang met een closetrol. Daar krijgen de verdachten een paar velletjes van mee anders stoppen ze de hele rol in de wc.

Als onze gids iets uitlegt zien we plotseling een man aan komen lopen, hij kijkt op, je hoort hem denken: “Zijn dat allemaal verdachten?”. Dan wordt hij in zijn cel opgesloten. Ook wordt een andere man weggeleid. We maken wel wat mee. Dan gaan we weer naar boven, daar is de bibliotheek. We zien de oude boeken van het Paleis van Justitie aan de Keizersgracht. Het uitzicht over het IJ is fenomenaal, schitterend. Nu lopen we naar de publieksruimten en bekijken de rechtszalen waar recht wordt advocaatgesproken. Op de gang zie ik een advocaat in vol ornaat. Ik vraag of ik een foto van hem mag maken. Hij vindt het prima. Tonia wat een ervaring, een bijzonder uitje.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed