Met een kleine ploeg en onze leidster Elly op weg naar Hoofddorp. Het museum is gevestigd in een schuur van de Haarlemmermeermuseummonumentale boerderij de Menshoeve. Bij binnenkomst maken we kennis met de heer Baars die ons zal rondleiden. Maar eerst is er koffie op het marktplein met een pennywafel van Elly. Met onze gids maken we een reis door de tijd die meer dan 150 jaar geleden begon. Die geschiedenis kennen we. Maar onze gids vertelde ons toch weer nieuwe leuke weetjes. Bijvoorbeeld dat Nieuw Vennep 2 m lager ligt dan Badhoevedorp. Badhoevedorp ligt 4 m onder het waterpeil. Nieuw Vennep maar liefst 6 m. Ook vertelt hij dat de polderjongen zich destijds voornamelijk in Zwanenburg vestigde. En dat lijnden nooit een groot dorp is geworden vanwege het uitblijven van een brug over de ringvaart. Badhoevedorp heeft altijd een elitaire uitstraling gehad vanwege het feit dat rijke Amsterdammers zich in het dorp vestigden. De beroemdste grootgrondbezitter is onze meneer J.P. Amersfoordt. Na deze leuke verhalen bedanken we onze gids en eten een heerlijke pannenkoek in het pannenkoekenpaviljoen. Een leerzame en gezellige ochtend. Dankjewel Elly.’s

Categories:

Tags:

Comments are closed