Met 17 dames en onze nieuwe leidster Kitty, op weg naar Amsterdam. Er hangt op vrijdag een andere sfeer dan op dinsdag: gezellig druk. Eerst drinken we koffie bij Smits koffiehuis, daarna lopen we naar onze opstapplaats voor de rondvaart. Ik heb het al vaker gedaan, toch blijft het altijd weer bijzonder, de rijkdom van Amsterdam vanaf het water te zien.

Sint Nicolaaskerk

Sint Nicolaaskerk

Na de lunch, ook in het Smits koffiehuis, lopen we nog even naar de Sint-Nicolaaskerk. De kerk is gebouwd na 1853 toen de katholieken hun vrijheid weer herkregen. De kerk is vanaf 1997 geheel gerestaureerd en ziet er schitterend uit. Nog steeds is onze belangrijkste heilige Sint-Nicolaas, heel belangrijk voor ons en onze kleinkinderen. Er staat een beeld van hem links als je de kerk inloopt. Dat feest willen we niet missen. Bij het weggaan steek ik nog even een kaarsje op voor mijn dierbaren. Kitty, je hebt je vuurdoop goed doorstaan. Je was er voor iedereen. Dankjewel.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed