Met een volle bus en onze leidsters Rechell en Suze en natuurlijk onze vaste chauffeur Edwin. Het is onze eerste dag uit van het nieuwe seizoen. De zon schijnt. Deze dag kan sowieso niet meer stuk. Allereerst rijden we naar een van der Valk restaurant in Amersfoort. Daar krijgen we maar liefst twee kopjes koffie en een heerlijk gebakje. Ja, ook als je kiest voor cappuccino. Na de koffie rijden we naar paleis het Loo voor de tentoonstelling over Grace Kelly. Prinses en stijl icoon. Grace Kelly is geboren in grace-kelly-webPhiladelphia in 1929 en verongelukt met haar auto in 1982. Pas 53 jaar oud. Misschien is zij daarom een stijl icoon geworden. Wie kent niet de Grace Kelly rol en de Kelly tas die ook in het tasje museum te bekijken is. Zij had een tijdloze smaak wat haar kleding en sieraden betrof. De mooiste foto van haar vind ik de foto waarop zij een zwarte eenvoudige japon draagt met daarbij lange oorbellen. Zij kijkt de toeschouwer indringend aan, vorstelijk, een echte prinses. Alfred Hitchcock vond in Grace zijn nieuwe muze. Hij was niet op haar bruiloft maar zond haar een prachtige diamanten hondenbroche en een riem met diamanten voor haar lievelingshond: Olivier.

We lunchen in hotel Apeldoorn de cantharel. We kunnen kiezen uit drie soorten gerechten met een heerlijk drankje. Dat was een feestje en het was ook weer in een van der Valk hotel. Na een lange maar vooral mooie tocht komen we aan in Groesbeek. We rijden naar de wijnhof van boer René Muskens. Hij staat ons al op te wachten. Hij laat ons zijn wijnstokken zien. De 4000 wijnstokken zijn in 2006 handmatig geplant. Er zijn drie verschillende druivensoorten: 1500 wijnstokken “regent”, 1500 wijnstokken “cabernet”, en 1000 wijnstokken “26-1”. In 2009 zijn de eerste druiven geoogst en met de modernste apparatuur verwerkt tot een eigen wijn. Op de wijnkelder is het wijnchâteau gebouwd. Het enige in Nederland. In 2008 is de bouw begonnen. In het najaar van 2010 is het wijnchâteau voor het eerst in gebruik genomen. In het château mogen we proeven van drie soorten wijn: de rode, de witte en de rosé. Ook staat er kaas en olijven op tafel. We bedanken de familie voor de geweldige gastvrije ontvangst en worden uitgezwaaid door de boer zelf. Na een prachtige tocht rijden we rond half acht Badhoevedorp in. Met dank aan onze Edwin, Rechell en Suze. Het was een heerlijke verwendag. Een mooi begin van het nieuwe seizoen.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed