Onze allerlaatste dagexcursie gaat naar Friesland. Eerst gaan we naar Leeuwarden. We rijden rechtstreeks naar het nieuwe Fries museum. Daar drinken we eerst een kopje koffie met een lekker gebakje. Dan mogen op eigen gelegenheid het museum verkennen. Het museum laat het verhaal van Friesland zien met mooie tentoonstellingen: (Ferhaal fan Fryslân Kom op in ferrassende wize yn de kunde mei in eigensinnich stikje bûtenlân yn Nederlân. Wat is typysk Frysk? Wa wie Mata Hari efter har sluiers? Hoe Frysk binne Fryske kij? Wiene der yn de midsieuwen Fryske keningen? En ûntdek hoe’t skriuwers, skilders en fotografen troch de jierren hinne nei Fryslân en de Friezen seagen.). Leuk hè?. Dit

Fries Museum

Fries Museum

is dus de Friese taal. Na dit fascinerende museum rijden we naar Earnewâld voor de lunch. In restaurant Puur Prince lunchen we gezellig op het terras langs het water. De zon schijnt. Een heerlijk vakantiegevoel.

Na de lunch stappen we op de boot en varen drie uren lang over de Friese wateren. Onderweg worden we verwend met drankjes en lekkere hapjes. We kijken naar de uitgestrekte weilanden vol zwartbonte koeien. Plotseling rijst uit het water een bronzen beeldengroep op. Het zijn de drie schaatsenrijders op weg naar de finish van de Elfstedentocht. Na deze heerlijke boottocht rijden we langs een landelijke route naar huis. Met dank aan onze Edwin, Rechell en Suze. Een bijzondere laatste dagexcursie van dit seizoen. Dank jullie wel.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed