Met 23 vrouwen en onze leidster Tonia op weg naar Amsterdam. Bij Huis van Brienen worden we welkom geheten door onze gids. We krijgen een kopje koffie in de 18de eeuwse eetkamer. Deze heeft naast de schoorsteen een verrassing. De wand kan daar open en dan komt er een keuken tevoorschijn. Het aanrecht, de gootsteen en de kraan zijn alle goed bewaard gebleven. Het huis dateert al van 1620, maar pas in 1728 kreeg het huis zijn huidige status; een stadspaleis. De laatste bewoonster was Angelique van Brienen. Haar zoon schonk het huis in 1933 aan de vereniging Hendrick de Keyser. We kijken onze ogen uit. Het is of je de 18de eeuw binnen wandelt. We mogen overal kijken behalve op de bovenste etage want die is bewoond. Wat ik het allermooiste vind, is de pronkkamer. De monumentale zaal heeft wand- en plafondschilderingen die goed bewaard zijn gebleven. Ook de keuken is uniek. Meestal zie je daar een groot fornuis maar niet in dit huis. Er is een vuurplaats met aan weerskanten een kookgedeelte. Ook is er een bijkeuken waar het eten werd schoongemaakt. We zien ook de knechtenkamer en het bijbehorende wc’tje. Echt uniek. We bedanken onze gids en lunchen in restaurant Dante. Café Hoppe had te kennen gegeven aan Tonia dat 23 mensen te veel was. Toch lekker geluncht. Dank je wel Tonia dat wij dit huis samen met jou mochten bekijken.

Wil Holshuijsen

 

Categories:

Tags:

Comments are closed