Met een volle bus gingen we op weg naar Dordrecht. Rechell maakte zich zorgen of de bus wel op tijd zou zijn vanwege de atoomtop maar dat was niet nodig. Edwin kwam extra vroeg. Het was zelfs rustig op de weg, met een gezellig oranje zonnetje. Aangekomen in het Dordrechts Museum, kregen we eerst koffie met een heerlijk gebakje. Tijdens het koffie-drinken was er een lezing over de kunstcollectie van Koning Willem II. De schilderijencollectie die hij in korte tijd bijeenbracht was toen ook al wereldberoemd. Hij liet er in 1840 zijn paleis voor uitbreiden. Eén zaal is daarvan overgebleven: De Gotische zaal. Nu is het paleis onderdeel van de Raad van State. We bedanken onze gids en lopen naar de tentoonstellingsruimte. Wat ik het allereerst zag was het familieportret van Willem II en zijn vrouw, de tsarendochter Anna Paulowna. Het was of ik weer in St. Petersburg was en in de Hermitage rondwandelde. Zó een on-Nederlandse luxe. We zagen een wand vullend schilderij van de Gotische zaal met alle kunstwerken erop. Na Willems dood werd de collectie geveild. Deze is tijdelijk even terug in Nederland n.a.v. het 25 maart, dagexcursie Dordrecht & Breda Met een volle bus gingen we op weg naar Dordrecht. Rechell maakte zich zorgen of de bus wel op tijd zou zijn vanwege de atoomtop maar dat was niet nodig. Edwin kwam extra vroeg. Het was zelfs rustig op de weg, met een gezellig oranje zonnetje. Aangekomen in het Dordrechts Museum, kregen we eerst koffie met een heerlijk gebakje. Tijdens het koffie-drinken was er een lezing over de kunstcollectie van Koning Willem II. De schilderijencollectie die hij in korte tijd bijeenbracht was toen ook al wereldberoemd. Hij liet er in 1840 zijn paleis voor uitbreiden. Eén zaal is daarvan overgebleven: De Gotische zaal. Nu is het paleis onderdeel van de Raad van State. We bedanken onze gids en lopen naar de tentoonstellingsruimte. Wat ik het allereerst zag was het familieportret van Willem II en zijn vrouw, de tsarendochter Anna Paulowna. Het was of ik weer in St. Petersburg was en in de Hermitage rondwandelde. Zó een on-Nederlandse luxe. We zagen een wand vullend schilderij van de Gotische zaal met alle kunstwerken erop. Na Willems dood werd de collectie geveild. Deze is tijdelijk even terug in Nederland n.a.v. het

200-jarig bestaan van ons Koninkrijk. Onze Willem had wel smaak. Het is een prachtige verzameling. Na de tentoonstelling wandelden we door het historisch centrum van Dordrecht met heel leuke winkeltjes. We lunchen in ”Bellevue Groothoofd” aan het water. We reden door naar Breda waar we de tentoonstelling zagen van Isabelle de Borchgrave. Zij maakt, van papier, historische kostuums naar Renaissance schilderijen. Deze keer de Medici Dynastie. Zij werkt al 40 jaar met papier. Haar atelier in Brussel is ook te bezoeken. Met een groep getalenteerde papiercouturiers brengt zij de kostuum- en cultuurgeschiedenis tot leven. We stonden er met onze neus bovenop maar je kunt bijna niet geloven dat de kostuums van papier zijn gemaakt, zo gedetailleerd. De kanten kraag, die ene oorbel, een kroon, we bleven kijken.

Rechell en Suse heel goed gekozen! Een heerlijke dag.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed