Met 14 vrouwen en onze leidster Elly op weg naar het pijpmuseum. We gaan de trap op naar de groene kamer waar we koffie drinken. Langs de wanden zijn vitrines aangebracht met de mooiste pijpen. Van kleipijpen tot prachtige kunstwerkjes. Dit alles is tot stand gebracht door Don Duco. Al vanaf zijn prille jeugd heeft hij zijn leven gewijd aan zijn passie: De geschiedenis van de tabakspijp.

pijpmuseumOnze gids vertelt: Al meer dan 25 eeuwen wordt er pijp gerookt. Hij vertelt verder over Prins Bernhard die een fervent pijproker was. Hij liet een cadeautje bezorgen: zijn houten pijp. Deze pijp van de Prins is uniek want hout brandt. De houten pijp is gemaakt van de knol van het Bruyère boompje. De wortelstok bevat veel kiezelzuur en brandt daarom moeilijk. De plant moet wel 40 jaar groeien. Dus is het een dure aangelegenheid. We zien de pijp van de Prins in een prachtig kabinet liggen. We bedanken onze gids, een leuke man, voor zijn uitleg. We gaan naar Café Hans en Grietje om te lunchen. Voldaan keren we huiswaarts. Dank je wel Elly voor dit heerlijke uitje.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed