Iedereen is om half 2 welkom om een kopje koffie te drinken met een lekker gebakje. Rond 2 uur begint het kerstprogramma. We worden welkom geheten door onze kerstvrouwtjes Loes, Bep en Elly. Ze vertellen mooie kerstverhalen. Na de pauze, waarin we worden getrakteerd op lekkere hapjes en een drankje, is er een optreden van zangeres Saskia. Ze vertelt dat ze een nazaat is van Jetty Pearl. Wie kent haar niet?, Zij was de stem van Radio Oranje tijdens WO II vanuit London. Jetty Pearl is op 22 augustus van het afgelopen jaar overleden. Ze werd 92 jaar. Ook was zij de eerste zangeres die optrad voor Nederland tijdens het allereerste Eurovisie songfestival op 24 mei 1956 in Lugano. Tevens was haar liedje het eerste songfestivalliedje ooit gezongen: “De vogels van Holland”. Saskia treet in haar voetsporen en dat doet ze goed. Ten afscheid zingt zij het kerstlied “Stille nacht, Heilige nacht”. Het licht gaat uit en ze vraagt of wij elkaars handen vast willen houden. Zo zingen we zachtjes het mooiste kerstliedje ooit geschreven. Het was ontroerend. We bedanken haar en de kerstvrouwtjes voor een geweldige middag. Ik wil Rechell, Carla en Clara bedanken voor alle hulp tijdens mijn bardienst. En alle mensen die mij hebben bijgestaan om deze middag te doen slagen.

Wil Holshuijsen

Categories:

Tags:

Comments are closed