Door de reis naar Cuba van onze (vaste correspondent) Wil, maak ik een verslagje van onze halve-dagexcursie met Tonia en 12 dames. Er was een bus uitgevallen, dus wachten in de regen, maar we waren toch op tijd en werden ontvangen met koffie. Het Pianola museum is gevestigd in een voormalig politiebureau No 21 in de Willemsstraat midden in de Amsterdamse Jordaan. De piano bestaat al 300 jaar. Pas rond 1900 verscheen de pianola, de geautomatiseerde vorm van de piano. Pianola s waren zeer geliefd bij de vooraanstaande en rijkelui op die manier kon er heel lux een pianoconcert gegeven worden Op muziekrollen van dun papier met gaatjes (denk aan een draaiorgel) kon je genieten van het prachtige pianospel van vele bekende componisten maar ook jazz en vele andere soorten muziek. Er is een archief met 30.000 muziekrollen. Het was een gezellige en leerzame ochtend met goede uitleg en luisteren naar prachtige muziek. De lunch was ook heel knus en gezellig. Tonia bedankt, het was weer geweldig ! Nel Hofsteenge

Categories:

Tags:

Comments are closed