Met een volle bus rijden we met onze Edwin naar Winkel waar we de Kremlintuin gaan bekijken. Bij aankomst worden we welkom geheten door Ger en zijn vrouw Mientje. We drinken koffie met een zelfgebakken koek in de loggia. Ook een bouwwerk van Ger. Daarna krijgen we uitleg van Ger in het Mariapaviljoen waar een kacheltje brandt, lekker warm.  Ger vertelt dat hij dit stuk grond heeft kunnen kopen en na zijn werkzame leven als smid kwam hij op het idee een kunsttuin te gaan maken. Zijn inspiratiebron is de Italiaanse en Russische Barok. Hij vertelt dat hij zijn handen achterna loopt. Hij begint gewoon. Nu al zo’n 48 jaar. Het grootste bouwwerk is 10 meter hoog. De uivormige torens doen inderdaad denken aan het Kremlin. Heel knap gemaakt. Zijn laatste project is de Neptunesfontein die nog in de maak is. We nemen afscheid van Ger en Mientje en rijden naar ons lunchadres. Een pannenkoekenboerderij vlakbij Wassenaar. Dat was smullen.

Daarna rijden we richting Leiden waar we de Hortus Botanicus gaan bekijken. Onderweg begint het zachtjes te regenen. Wanneer we uitstappen komt het met bakken uit de lucht, jammer. Gelukkig zijn er kassen om te bekijken. De hortus is nog steeds een universitaire tuin en is gesticht in 1594 door Carolus Clusius. Sindsdien is de tuin een aantal keer gerenoveerd. De internationaal bekende wetenschappers Clusius, Boerhaave, Linnaeus en Siebold hebben allen een band met de Leidse Hortus. We lopen de kas in van de wintertuin met een 14 meter hoge loopbrug vol vleesetende planten. In de volgende kas staan cyaanpalmen. Deze palmensoort bestaat al meer dan 160 miljoen jaar en is nauwelijks veranderd. Eén van de palmen is 500 jaar oud. Smokkelaars werden met deze palm betrapt waarna de douane hem in de hortus onderbracht. Buiten lopen kan niet, te nat. We lopen naar een winkel, heel gezellig. De terugreis verloopt vlot en rond zessen zijn we terug in Badhoevedorp.     

Categories:

Tags:

Comments are closed