Met Tonia en 17 vrouwen.   Dit keer gaat het om het gebouw. We beginnen in de entreehal, boven de pilaren, langs de wanden zien we een soort stripverhaal. Het vertelt van de eerste reis per schip van Nederlanders naar Oost-Indië in 1595. In een gang zien we vergulde raamsluitingen; hanenfiguurtjes die staan voor waakzaamheid. De deurknoppen zijn olifantenfiguurtjes die staan voor wijsheid. Het monumentale gebouw is vol symbolen. Jessica, onze gids vertelt over het ontstaan van het koloniaal instituut. Het tropenmuseum in Haarlem werd te klein. Er moest een groots  gebouw komen in Amsterdam. Vooral de ondernemers brachten het geld bijeen. De architect was Van Nieukerken. In 1926 opende Koningin Wilhelmina het museum. Tijdens de bouw heeft een speciale commissie zich beziggehouden met de betekenis van elk beeldhouwwerk aan de binnen- en buitenkant. Dat is te zien. Kosten noch moeite zijn gespaard om er een paleis van te maken. We gaan naar de V.I.P. toiletruimte, daar zijn fonteinen met gouden kranen en de met topmarmer belegde vloer van de hal is gespiegeld. De plinten zijn van groen marmer. Dit soort is nu op. Dank je wel Tonia, een geweldige dag.

Categories:

Tags:

Comments are closed