Ons eerste uitstapje in het nieuwe seizoen. Onze chauffeur Edwin is er ook weer. We rijden richting Zwolle naar het museum de “Fundatie”. Het museum is vernieuwd en heeft een glazen koepeldak gekregen. De ontwerper van de koepel is Hubert-Jan Henket. Ik vind het persoonlijk niet mooi. Het klassieke karakter van het gebouw wordt geweld aangedaan. Jammer, met die prachtige pilaren doet het denken aan een Griekse tempel. Het was vroeger een gerechtsgebouw. We lopen naar binnen en zien mooie schilderijen. Een mooi landschap van Ruysdael. De rots langs de zee van Monet. Een groepsportret van Charley Toorop. Er hangen ook schilderijen van Karel Appel en van Gogh maar met hun werk heb ik niet zoveel. Dan zie ik een liggend figuurtje van marmer. Heel eenvoudig en mooi gestileerd gemaakt. Er was voor elk wat wils. Daarna rijden we naar hetzelfde restaurant voor de lunch of eigenlijk 3-gangen diner. Het was heel veel en we hebben lekker gesmuld.

Dan gaan we naar kasteel “Nijenhuis” in Heino voor de beeldentuin. Het is erg leuk om door een kasteeltuin te dwalen, even terug in de tijd. Twee beelden blijven me bij. Het markante beeld van Koningin Wilhelmina en een grote glimmende bol waarin je jezelf weerspiegeld ziet, mooi gemaakt. Ook mogen we het kasteel zelf bekijken. Ik vind de traditie van kamerindeling zo mooi. De mooie houten vloer, de schoorsteen met prachtige beelden aan weerskanten, de smeedijzeren haard. We zien ook mooie schilderijen. 17de-eeuwse portretten, gezinnen met kinderen. Die 17de-eeuwse kindjes prachtig uitgedost. Geweldig. Nadat we een rondgang hebben gemaakt nemen we afscheid van het kasteel. Ik kijk nog even om. Wat een rijkdom als je op zo’n mooi kasteel kunt wonen. We rijden terug naar Badhoevedorp.

Categories:

Tags:

Comments are closed